YOUTH NEMZETKÖZI ÉLŐSZEREPLŐS RÖVIDFILM ZSŰRI

Jo-Anne Bouline

A Montreali Nemzetközi Gyermekfilmfesztivál igazgatója, művészeti vezetője
Jo-Anne Blouin 16 évesen kezdett el gyermekszínházzal foglalkozni, és gyerekeknek szóló műveket létrehozni. A színháztól a gyerekfilmek felé fordult, és létrehozta az idén 28 éves Montreali Nemzetközi Gyermekfilm Fesztivált (francia rövidítéssel FIFEM), melynek igazgatója és művészeti vezetője. 1998 és 2008 között a CIFEJ ügyvezető igazgatója volt, ahol megalapította a Kids For Kids fesztivált, melynek ma is programfelelőse. Fontos számára, hogy a gyerekeknek hozzáférjenek különböző kultúrájú filmekhez. 2017-ben az Európai Gyermekfilm Szövetség (ECFA) tiszteletbeli tagjává nevezte ki, 2018-ban pedig a német Schlingel Fesztivál tiszteletbeli díját kapta meg.

Clara Huber-Saulich

a WIENXTRA-Cinemagic programkurátora
Clara Bécsben és Zürichben tanult német irodalmat és filmtudományt. Dolgozott gyermekfilmeket gyártó cégnél, filmforgalmazónál, és a Berlinale Generation fesztiválmunkáit is ellátta. A bécsi WIENXTRA-Cinemagic gyermek- és ifjúsági művészmozi munkatársa. Ennek keretében szervezte a már megszűnt GAFFA ifjúsági filmfesztivált, és támogatja a bécsi Nemzetközi Gyermekfilm Fesztivál csapatát. A Cinemagic filmoktatásért felelős programkurátora, beszélgetéseket és közönséget szervez, valamint filmes workshopokat tart 5-18 éveseknek. Kollégájával együtt rendszeresen ír a gyermek- és ifjúsági filmekről.

Szász Attila

rendező
Szász Attila díjnyertes reklámfilmrendezői karrierje után olyan történelmi drámák rendezőjeként szerzett nemzetközi hírnevet, mint az Apró mesék című II. világháborús noir-thriller, az Örök tél című romantikus háborús dráma, a Félvilág című 1910-es években játszódó erotikus pszichodráma, és egy 50-es évekbeli túszdrámát feldolgozó A berni követ című politikai thriller. Filmjeit összesen több mint száz díjjal jutalmazták, többek között Nemzetközi Emmy-díjjal is. Legutóbbi munkája a jelenleg készülő Hunyadi című, tízrészes középkori sorozat, amely minden idők egyik legnagyobb szabású közép-európai televíziós produkciója.

YOUTH NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS ZSŰRI

Felszeghy Ádám

producer
Az ELTE filmelmélet és filmtörténet szakán szerzett diplomát 2011-ben. Több magyar játékfilm mellett dolgozott a Discovery Velocity, a TV5 és az ITV stábjaival. 2018-tól saját gyártású dokumentum- és kisjátékfilmek producere. Jelenleg az Umbrella/Ulab producere. Producerként több egész estés mozifilmen dolgozott: Csáki László Kék Pelikanja Magyarország első egész estés animációs dokumentumfilmje és az NFI Inkubátor Programjának támogatásával készült; Breier Ádám Lefkovicsék gyászolnak című nagyjátékfilmje; illetve a Szövényi-Lux Balázs rendezésében készült Az első kettő. 2021-ben fődíjat nyert a Cinemira pitchfórumán Roboék című animációs sorozattervével.

Glaser Kati

rendező
Glaser Katalin 2003-ban a MOME animációs szakán, illetve vizuális környezetkultúra és tanári szakokon szerzett diplomát. 2007-ben az Erasmus program keretében az Athéni Képzőművészeti Egyetem grafika szakán tanult. 2009 óta a MOME-n tanít. 2001 óta számos hazai csoportos kiállításon szerepelt. Készített logókat, szpotokat, részt vett több arculattervezési projektben. 2013 óta Városi legendák három évadát készítette el, melyből tv-film verzió is készült.

Filip Diviak

rendező, animátor
Filip Diviak szlovák rendező és animátor. A csehországi Tomas Bata Egyetemen tanult animációt. Elsősorban kézi rajz alapú animációval foglalkozik, de illusztrátorként, karakter- és háttértervezőként is dolgozik. 2021-ben többedmagával megalapította a zlíni székhelyű Tri Pirogy animációs stúdiót. Célja, hogy fontos társadalmi témákról meséljen történeteket a gyermekek szemén keresztül - ártatlanul, könnyedén, fantáziadúsan és játékosan.

A KÖZÉPISKOLÁSOK VERSENYÉNEK ZSŰRIJE

Ascher Károly

oktató, filmkészítő
Ascher Károly a Gyerekfilm Akadémia oktatója, mozgókép-animáció szakon végzett. Castinggal és filmkészítéssel foglalkozik.

Somogyi György

forgatókönyvíró, oktató
Somogyi György forgatókönyvíró, a Gyerekfilm Akadémia oktatója. Nevéhez több tévé- és díjnyertes kisfilm fűződik, valamint egy népszerű képregény, a Kittenberger alkotója.

Trencsényi Klári

dokumentumfilmes rendező
2004 óta foglalkozik dokumentumfilmezéssel, külföldi és hazai produkciókban, a szerzői dokumentumfilm elkötelezettje. Első egész estés dokumentumfilmje, a Reményvasút elnyerte a DokLeipzig Arany Galamb díját, Emlékek őrei (2022 The Missing Tale) című második filmje jelenleg is fesztiválozik. 2006-tól több jelentős nemzetközi dokumentumfilm-fejlesztő workshopon és pitchingen vett részt (Archidoc, IDFA Summer School, EsoDoc, A Sunday in the Country, Berlinale Talent Campus, ZagrebDox). 2010 óta rendszeresen tart dokumentumfilmes, illetve részvételi filmes kurzusokat, alapító tagja a 2013 óta működő DunaDOCK dokumentumfilm népszerűsítő- és fejlesztő csapatnak. 2020 óta a bécsi Közép-európai Egyetemen tanít dokumentumfilm-készítést.

JUNIOR VIDEO VERSENY ZSŰRI

Puskás-Dallos Peti

énekes, színész, televíziós személyiség

Mazzag Izabella

film- és videoklip rendező

Hollósi Jázmin

digitális tartalom készítő

Lampert Benedek

fotográfus

KIDS ÉLŐSZEREPLŐS RÖVIDFILMES ZSŰRI

Noy Levin

művészeti vezető, író, oktató
Noy Levin művészeti vezető, rendező, író, valamint gyerekfilmekre specializálódott oktató. A Tel Aviv-i Egyetem Steve Tisch Film- és Televíziós Iskolájában szerzett diplomát. Korábban az izraeli Tel Aviv-i Nemzetközi Gyermekfilm Fesztivál művészeti vezetője volt. Szenvedélyes mesemondó, aki számos rövidfilmet és gyermekdarabot rendezett és írt, emellett kulturális rendezvények kurátoraként is dolgozik. Elkötelezett szószólója a gyermekek kulturális nevelésének.

Marta Jodko

Programkurátor
Marta Jodko művészettörténetet tanult a poznańi Adam Mickiewicz Egyetemen. 2010 óta programkurátora az Ale Kino! Nemzetközi Ifjúsági Filmfesztiválnak, a Biennial Art for Children-nek, és az Animator fesztivál gyerekfilmes részének. 2022 óta az Ale Kino! fesztivál fő koordinátora és az ECFA elnökségi tagja.

Angyalosy Eszter

író, forgatókönyvíró
Dramaturgként külföldi és magyar sorozatokon, illetve nagyjátékfilmeken is dolgozik. A Joyrider nevű nemzetközi sorozatfejlesztő műhely egyik alapítója tagja. Szőke Dániellel közös kisjátékfilmje, az Utolsó esély 2023-ban megnyerte a Cinemira TEEN Legjobb Magyar Ifjúsági Kisfilm díját.

KIDS ANIMÁCIÓS ZSŰRI

Szoboszlay Eszter

rendező
2006 óta rendez animációs rövidfilmeket a Kecskemétfilm Kft. gyártásában, melyek a gyermeki gondolkodásba, számára érdekes terekbe, fejekbe, dobozokba, életterekbe engednek betekintést. A filmek közül néhányat saját maga írt, a többit irodalmi művek inspirálták. Legutóbb a Cigánymesék című animációs sorozatban dolgozott rendezőként. Képzőművészként is aktív, részt vesz csoportos kiállításokon, gyerekkönyveket illusztrál és művészetet és grafikát tanít. 2023-ban megnyerte a Cinemira Pitch Fórumát Találkozások című animációs tervével, jelenleg ezen dolgozik.

Remke Oosterhuis

Programkurátor
Remke Oosterhuis szereti a filmeket, a színházat, a táncot, a művészetet, a gyerekkönyveket. Különböző filmes cégeknél dolgozott, mielőtt 2003-ban többedmagával megalapította a Taartrovers-t, mely arra szeretné ösztönözni a gyerekeket, hogy folyamatosan használják a képzeletüket, soha ne hagyják abba a játékot, és eszközöket adjon nekik a saját történeteik megalkotásához. A Taartrovers 2005-ben filmfesztivált indított, nagy hangsúlyt fektetve a 2-6 éves korosztálynak szóló filmes programok és installációk létrehozására. Emellett művészeti installációkat, workshopokat, filmlaborokat és művészeti koncepciókat készítenek múzeumok, fesztiválok, iskolák, színházak és más szervezetek számára.

Czakó Judit

vágó
Czakó Judit 2004 óta tanít a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen filmszerkesztési alapokat gyakorlati és dramaturgiai szempontból. 2007-ben, 2010-ben és 2011-ben megkapta a legjobb vágásért járó Arany Olló díjat a Magyar Filmszemlén. 2011-ben Szederkényi Bella Orsolya című filmjéért elnyerte a legjobb animációs film vágásáért járó díjat a Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon, a Liza, a rókatündér című filmért megkapta a 2. Magyar Filmhét legjobb vágójának járó díját. 2015-ben Balázs Béla-díjjal ismerték el munkáját. Többek közt dolgozott a Műanyag égbolt, a Szimbiózis, az Aranyélet és a Terápia című sorozatokon.

DÍJAK

CINEMIRA YOUTH DÍJAK

Aranymókus – A Legjobb Magyar Ifjúsági Film

Aranymókus – A Legjobb Nemzetközi Rövidfilm

Aranymókus – A Legjobb Nemzetközi Rövid Animáció

Budapest Ifjú Tehetség Díj

CINEMIRA YOUTH DIÁKFILM DÍJAK

Aranymókus – A Legjobb Diákfilm 

Különdíj

Közönségdíj

CINEMIRA KIDS DÍJAK

Aranymókus – Legjobb Magyar Gyerekfilm

Aranymókus – Legjobb Nemzetközi Élőszereplős Rövidfilm

Aranymókus – Legjobb Nemzetközi Rövid Animációs Film

CINEMIRA VIDEÓVERSENY DÍJAK

Legjobb Cinemira Junior Videó fődíj

Legjobb Cinemira Junior Videó LEGO animáció

Legjobb Cinemira Junior Videó Topjoy kisfilm

Legjobb Cinemira Junior Videó Boldogság kisfilm

Kövess minket a Facebookon, Instagramon és a TikTok-on is!

KAPCSOLAT
Email: cinemirafilmfest@gmail.com
Telefon: +36205919882

HELYSZÍN
Corvin Mozi
1082, Budapest, Corvin köz 1.